Viimeksi luotua sisältöä käyttäjältä ameristep

  1. ameristep

    KUTSU: "YäJutaus VI" 11.-13.08.2023 Engelöya Batterie Dietel

    Harmillisesti jo työt haittaa harrastuksia tuossa vaiheessa elokuuta, niin ei pääse osallistumaan.
  2. ameristep

    Jutauskalenteri vuodelle 2023

    Mitenkäs case renkanlampi onko ohjelmistossa?
  3. ameristep

    KUTSU: TalavisotaJutaus VIII Kuhmo, Renkanlampi, 21.-23.05.2021 max 20

    Tuolla suunnalla tiet nii hyvässä kunnossa, että pääsee leiriin kaikilla mahollisilla muoviluodeillakin.
  4. ameristep

    KUTSU: TalavisotaJutaus VIII Kuhmo, Renkanlampi, 21.-23.05.2021 max 20

    On se nyt kumma jos tämä ei kiinnosta. On renkalla mukava käydä omatoimisestikkin, mutta ei näistä kohteista paljoa saa irti jos ei ole asiantuntevaa opastusta.
  5. ameristep

    Jutauskalenteri vuodelle 2021

    "TalvisotaJutaus IIX" Kuhmo, Renkanlampi, toukokuu. Mikäs se tämän jutauksen tilanne on. Onko tippunut kalenterista.
  6. ameristep

    KUTSU: 3 Tykkijutaus Örland (N) Heinäkuussa....

    Minulla ois plääni lähtä laskeutuun alaspäin. Aursjövegen ainakin ensimmäisenä kohteena. Viikkon verran ois tarkoitus seikkailla. Rv55:n varrelta erkaneva tindevegen kuuluu myös suunnitelmiin. Näiden välistä ei vielä mitään hajua, mutta enköhän jotain keksi.
  7. ameristep

    KUTSU: 3 Tykkijutaus Örland (N) Heinäkuussa....

    S-postit eilen laittelin. Eikös tuohon laivaan saanu org:n jäsen alennusta?
  8. ameristep

    Atlantinvallijutaus 2019 "Back to Basic" 9.- 14.06.2019 jos niin tahdotaan....?

    Kyllähän se neljä tarraa näytti niin orvolle tennarin tuulilasista, että täytynee viidettä lähtiä hakemaan. Ja kun kerran Back to basic on kyseessä niin avec alustavasti mukana. Olisihan se mahtavaa päivittää vardön sivutuuli A1 kurssi:)
  9. ameristep

    AVJ- 18 # - numerot taas jakoon...... ei kai, vai sittenkin? Totta vai tarua?

    olipa se etelä norjassa heinäkuussakin ylängöllä +1.5, mutta jutaaja no. 44 nyt kuitenki on alustavasti mukana mentiin etelään eli pohjoseen.
  10. ameristep

    Yöjutaus II 28.-30.07.2017 till Lofoten

    Tultiin perjantaina uumajasta vaasaan. Laiva oli kuulemma täyteen varattu, mutta mahuttiin kuitenkin kyytiin ilman varausta. Ois ollu tilaa vielä muutamalle muullekkin.
  11. ameristep

    Atlantinvalli Jutaus 2017: Jutaus- ja petipaikat, ( 30 ), jaetaan NYT !

    Olipas mahtava treaseri, etsintäkuulutukset etenkin. MARKKU "raakakaasukäsi" on kyllä paras:)
Back
Ylös