Viimeksi luotua sisältöä käyttäjältä ajokki

  1. ajokki

    suzuki gsx 750 es,korjauskäsikirja.

    oisko kellään tietoa,et mistä löytäsin korjauskäsikirjan suzuki gsx 750es malliseen pyörään.oliko se gsx 500es tai gsx 550es:ään löytyy mut onko se samalla tekniikalla ja onko niissä samat kiristys momentit ym remonteisa tarvittava?
  2. ajokki

    suzuki gsx 750 es.venttilien välykset.

    KIITOS VASTAUKSISTA!!! nyt on venttiilit säädetty ja kummasti muuttu koneen käyntiääni. muutama (ehkä) kanto ja parissa oli liikaa välystä.
  3. ajokki

    suzuki gsx 750 es.venttilien välykset.

    vaikka näin vanha vuosimalli (83) niin 16 venttiilinen,voi jummi jammi. pitää koittaa saaha se venttiilikoppa auki lähipäivinä varsinkin ku rupesi tietoakin tulemaan.
  4. ajokki

    suzuki gsx 750 es.venttilien välykset.

    en ole vielä venttiilikoppaa aukassu mut tämähän on varmaanki se 8 venttiilinen.
  5. ajokki

    suzuki gsx 750 es.venttilien välykset.

    KIITOS VASTAUKSESTA!!! jos ei muita ehotuksia tule niin kokeilen imu 0.10 ja pako 0.15. joku venttiili sielä naputtaa niin en ole vihtinyt vanhusta sentakia isommasti käynnistellä.
  6. ajokki

    suzuki gsx 750 es.venttilien välykset.

    otsikon mukaiseen pyörään suzuki gsx 750 es pitäs saaha venttilienvälykset tietoon.pyörä on se ensimmäinen tätä mallia (es) eli vm-83.olen koittanut penkoa mut en vain ole löytäny niin ajattelin,et jos täältä tietoa löytys.ois hienoa päästä ajeleen vielä ennenku kelit loppuu.
Back
Ylös